0216 314 56 57

Adres: Hendem Cad. No:2 Kat:2-3 Ümraniye, İstanbul

Telefon: 0216 314 56 57 - Mail: info@ipack.com.tr

TANK & DİSPENSER OTOMASYON SİSTEMLERİ      Akaryakıt ve gaz istasyonlarındaki tüm operasyonel süreçlerin kontrolüne dönük geliştirdiğimiz otomasyon sistemleri uyarınca:

• İstasyon tank sahasındaki seviye, sıcaklık ve basınç gibi bilgiler, elektrik odasındaki IPACK otomasyon sistemine kablolu ya da kablosuz bağlantı ile aktarılabilir.
• “IPACK Tank Otomasyon Sistemi”, maksimum seviye kontrolü ile tanka aşırı dolumu engellerken, minimum seviye kontrolü ile motorların korunmasını sağlar.
• “IPACK Personel Tanıma Sistemi” ile tanka yetkili personel dışında dolum yapıldığında merkez ofis ve yetkililer bilgilendirilir, böylece kaçak dolumlar tespit edilir ve önlenebilir.


    Tank seviye bilgileri, istenilen saat aralıklarında ve/veya istenilen zamanlarda Merkez Ofise ve yetkili kişilere SMS veya e-mail olarak gönderilebilir. Uygun probe ve sensörler kullanıldığında tank sıcaklık ve basınç bilgisi elde edilebilir, bu veriler ışığında, tank içindeki gaz ve likit faz bilgileri otomatik olarak hesaplanır. Tüm parametreler SMS ile değiştirilebilir ve okunabilir. Sabit seviye bilgileri Merkez Ofise gönderilerek probe arızaları ve/veya sisteme müdahaleler tespit edilebilir.

    IPACK "Yetki GSM No"lardan gelmeyen SMS ile parametre değişikliklerini reddeder. Haberleşmeler GPRS, SMS ve/veya ADSL ile yapılabilir.

Ayrıca IPACK Dispenser otomasyonu uygulamasıyla;

    RS-485 portlarına bağlı cihazlarla, daha önceden belirlenmiş protokoller dahilinde haberleşerek elde edilen veriler Database’e yazılır, ilgili verileri dispenser ve/veya IPACK Line-On panosuna gönderir. Bu yazılım aynı zamanda Dispenser Satış Onayı’nı veren program olduğundan, dispenser satışının devam edebilmesi için sürekli olarak online konumdadır.
Üste Git